Choď na obsah Choď na menu

20.6. AUTHOR ŠKODA Bikemaratón Súľovské skaly

23. 6. 2015

V sobotu 21.6.2015 sa konal už 17 ročník tohto maratónu.

Ja (Aďa) som na tomto maratóne pretekala iba jedenkrát v roku 2012 na maratónskej trati a veľmi som si ju nepamätala.

Pred rokom som tento maratón absolvovala len ako divák s rukou v sádre.

Kedže tento rok bola trať 78 km zaradená aj do Slovenského pohára, tak som sa rozhodla štartovať práve na tejto trati.

Žužu si po náročnom týždni "dala" 48 kilometrovú trať.

Štarty boli naplánované na celkom včasnú hodinu teda dlhá trať o 9:00 a polmaratón prvá vlna o 09:10 hod.

Ešte pred štartom som sa niekoľkokrát prezliekala kedže predpoveď nebola zrovna ideálna a od 11stej malo pršať, tak som zvažovala čo na seba, aby som na trati neprechladla. Nakoniec volím krátke nohavice a dres + návleky na ruky, čo bola nakoniec dobrá voľba.

Na štarte dlhej sa nás zišiel celkom slušný počet bikerov a bikeriek z čoho mám radosť.

Po štarte sa išlo za doprovodným vozidlom príjemné tempo na rozjazdenie.

Nasledovalo prvé stúpanie. Nohy mi šli celkom dobre čomu som sa čudovala nakoľko som cez týždeň toho veľa nenaspala a mala ešte niekoľko náročných tréningov pred MSR v Žiline.

Musím ale povedať, že kopce mi dávali poriadne zabrať kedže ich sklon bol poriadne ostrý.

Išlo sa vlastne stále "hore-dole" žiadnu dlhšiu rovinku som na trati nenašla.

Kedže jazdím sadu 1x11 a mala som nahodený 32z prevodník vedela som, že pri tomto profile to do cieľa jednoduché nebude.

Do cca 50 km som jazdila so skupinkov asi 5 mužov išli také "moje tempo".

No potom mi došli sily v nohách a ďalších 20 km bolo pre mňa neskutočným trápením.

Posledné stúpanie "krížová cesta" bola pre mňa naozaj utrpením a kilometre ubiehali tak pomaly ako snáď ešte nikdy.

Nakoniec som prišla do cieľa ako prvá žena s náskokom na druhú takmer 20 minút a v celkovom poradí to bolo 39. miesto.

Polar mi nameral 77,8 kilometrov a 2600 výškových metrov.

Maratón bol perfektne zorganizovaný, značenie úplne dokonalé, ceny pre víťazov tiež potešili.

Aj napriek trápeniu na posledných 20 kilometroch som si išla zasa vlastne taký "svoj pretek" systémom štart - cieľ.