25.7. Stupavský MTB maratón, 9.8. XCO Donovaly

18. 8. 2015

V sobotu 25.7. konal ďalší ročník Stupavského maratónu.

Organizátor tohto roku pridal aj novinku a tou boli šprinty, ktoré sa konali v piatok.

Tejto novinky som sa veľmi rada zúčastnila a podarilo sa mi zvíťaziť.

V sobotu som štartovala na maratónskej trati s dĺžkou 75 km a prevýšením 2300 metrov.

Trať Stupavského maratónu veľmi dobe poznám, tak som presne vedela čo ma čaká. Okrem začiatku a konca, tie boli tento tok trocha zmenené.

Na začiatku sa išlo po asfalte za autom, čo bolo super, že sa balík pekne natiahol a hneď v prvom stúpaní sa urobila „selekcia“ .

Ja si idem pekne svoje tempo, nohy mám super, perfektne sa mi ide aj do kopca a nie je to zlé ani z kopca J

V druhom stúpaní ma dobieha môj kamarát Noro, tak sa za neho zavesím a pokračujem s ním. Je mi jasné, že keď pôjdem s ním, tak na konci budem spokojná aj s výsledným časom J

Celú trať až po poslednú občerstvovačku ideme spolu. Mňa totiž čakal kúsok pred občerstovavčkou Martin, aby mi podal vodu, ale podarilo sa mu nepekne padnúť, tak som sa troška zdržala pri zisťovaní, či je ok.

Takže do cieľa som si išla svoju sólo jazdu. Medzi ženami som jednoznačne zvíťazila a hlavne som mala radosť aj z výsledku v celkom poradí.

Organizátor aj tento rok opäť nesklamal a pripravil perfektne značené trate a výborné zázemie.

Zuzana tento rok pre zranenie na maratóne neštartovala.

Výsledky:

9.8.  XCO Donovaly

V nedeľu sa konalo ďalšie kolo SP v XCO na Donovaloch. Kedže sa mi táto disciplína celkom zapáčila, tak sme rozhodli, že celá rodina si spravíme pekný víkend práve na Donovaloch.

Zuzana po zrazení už začala bikovať a pretekala v sobotu na maratóne a obsadila 2. miesto.

Trať pre XCO bola veľmi „hravá“ a na Slovensko by som povedala, že jedna z tých technickejších, nechýbali skoky, korene a prudké stúpania.

Ženy sme mali v rozpise 4 kolá.

S jednoznačným náskokom zvíťazila Janka Keseg-Števková a ja som opäť ako aj na MSR obsadila druhé miesto pred Martinou Šichtovou.