Choď na obsah Choď na menu
 


Aďa bronzová na spoločných majstrovstvách Slovenska a Česka v cestnej cyklistike!

25. 6. 2013

V dňoch 20-23.6.2013 sa konali na Slovensku spoločné majstrovstvá Česka a Slovenska v cestnej cyklistike.

Cestných pretekov sa zúčastňuje veľmi málo, ale keďže sa jednalo o „majstrák“, tak sme sa rozhodli postaviť na štart.

Aďa štartovala na časovke a aj na preteku jednotlivcov s hromadným štartom. Žužu na časovke neštartovala.

Časovka sa konala 20.6. a štart som mala podľa rozpisu o 16:44 hod. Celý týždeň bolo na Slovensku veľmi teplo a teploty sa pohybovali nad 30 stupňov.

V čase štartu bolo 35 stupňov a poriadne veterno. Bolo mi viac ako jasné, že také ľahké to nebude.

Časovkársky špeciál mi požičal Palo Machyniak za čo mu veľmi pekne ďakujem lebo  štartovať na „obyčajnom cesťáku“ by bol veľký hendikep.

Nakoniec sa mi podarilo na časovke vyjazdiť pekné 4. miesto medzi Slovenkami a 11.miesto v celkom poradí. Bolo to pre mňa samu príjemné prekvapenie. Aj napriek horúčave sa mi išlo celkom dobre, prvý úsek sa šiel po vetre a ten mi nerobil žiaden problém. Podľa analýzy jazdy som mala na prvom meranom úseku najlepší čas zo slovenských žien. Ďalšia časť sa šla však už proti vetru a tam som strácala.

 

casovka.jpg

V sobotu 22.6. sa konal pretek jednotlivkýň s hromadným štartom. Trať bola dlhá 88,8 km rovinatého charakteru, až na záverečné prudké stúpanie na Hrabovku. Jazdili sa okruhy so štartom aj cieľom na kopci Hrabovka.

Na štart sme sa postavili s tým, že „ideme vyskúšať“ nakoľko ani jedna z nás nemá skúsenosť s jazdou v balíku a na štarte čisto ženskej konkurencie sme ešte nestáli.

Tempo udávali väčšinou české pretekárky. Už po prvom okruhu sa dostali do úniku Sablíková a Šulcová. Na rovinách sa išlo pomalšie tempo ako sme čakali. V rýchlejšom tempe sa išla Hrabovka, ktorá balík roztrhala a postupne sa balík zmenšil na cca 25 pretekárok.

Kopec na Hrabovku sme ja aj Žužu jazdili s prehľadom a nemali sme problém udržať sa v hlavnom balíku. Ja som kopec vychádzala v prvej desiatke, Žužu až tak nesedel ale aj napriek tomu nemala problém hlavnú skupinu udržať.

 

zuzu-stupanie.jpg

  O víťazkách sa rozhodlo až v záverečnom stúpaní. Po kopcom som sa snažila vyjazdiť si čo najlepšiu pozíciu, ale nepodarilo sa mi to tak ako som chcela. Ostala som na malú chvíľku zatvorená na pravej strane cesty a zľava som už videla Líviu a Moniku ako idú dopredu. Snažila som ich dobehnúť, ale už sa mi to nepodarilo a bolo z toho pekné 3. miesto. Z výsledku mám obrovskú radosť pretože toto bol môj naozaj „prvý veľký pretek“ na ceste a hlavne v balíku len so ženami.

 

ada-stupanie.jpg

Žužu v posledných pár metroch už nemala toľko síl aby bojovala o medailu, ale aj napriek tomu bola so svojím výkonom spokojná.

bedna.jpg

Výsledky časovka:

http://www.msrcrcyklistika2013.sk/images/files/20130620casovka_kat.pdf

Výsledky pretek jednotlivcov:

http://www.msrcrcyklistika2013.sk/images/files/20130622hrabovka_zeny_kat_narodne.pdf