Choď na obsah Choď na menu

Aďa s titulom MAJSTER SLOVENSKA V XCE, Žužu strieborná a Aďa bronzová v XCO

31. 7. 2013

V dňoch 20-21.7. 2013 sa konali v Košiciach v rekreačnom stredisku Jahodná Majstrovstvá Slovenska v XCE a XCO.

Do Košíc sme cestovali už v stredu, aby sme si stihli trať najazdiť, nakoľko sa všade písalo a hovorilo o tom, že trať bude technicky náročná.

O tom, že bratia Lamiovci pripravila pre pretekárov veľmi peknú, ale náročnú trať na ktorej nechýbali vlny, skoky a kamenistá pasáž a samozrejme nechýbali ani prudké výjazdy sme sa presvedčili hneď na prvom tréningu.

Mne osobne sa trať veľmi páčila a sedela mi.

V sobotu sme sa obe zúčastnili preteku XCE. Tejto disciplíny som sa ja aj Žužu zúčastnila prvýkrát, tak sme boli samé zvedavé ako nám to pôjde. Najprv sa šli rozjazdy, ja som po rozjazdoch mala až tretí najlepší čas, čo ma vôbec neprekvapilo, nakoľko som spravila dve veľké chyby, Žužu mala čas ešte o pár sekúnd horší.

Preteku sme sa zúčastnili len 4 ženy, tak nasledovalo nekonečné čakanie na finále, pretože sme vyraďovacie jazdy nejazdili. Fúkal silný vietor a pocitovo bolo veľmi chladno, tak sme sa snažili byť čo najviac v závetrí a na slnku.

Predsa sme sa dočkali a postavili na štart v poradí Michaela Maláriková (CK SKI-BIKE SPORTMED BRATISLAVA), Michaela Rabatinová (BMX KLUB KOŠICKÝ ŠARKAN), Ja a Žužu.

Takéto bolo poradie po rozjazdoch. Štartovalo sa jednou nohou na zemi, takže bolo veľmi dôležité, aby sa podarilo, čo najrýchlejšie „zapnúť do pedálov“. Mne sa to našťastie podarilo hneď, ale Žužu mala smolu a kým sa zapla do pedálu sme jej odišli.

Do lesa som vchádzala ako druhá, nedalo sa tam predbiehať, tak som si strážila Mišku Rabatinovú a čakala na prvú možnosť predbehnúť ju, nakoľko do kopca išla pomalšie ako ja. Pri dojazde na lúku sa mi to podarilo pekne „na lakte“ a získala som vedúcu pozíciu a vybojovala som si TITUL MAJSTER SLOVENSKA druhá do cieľa prišla Michaela Rabatinová a tretia Michaela Maláriková. Po podaní protestu pred kríženie si dievčatá poradie vymenili.

Z titulu mám obrovskú radosť pretože som to vôbec nečakala, v tejto sezóne je to môj druhý TITUL.

21.7. sa konali preteky v XCO.  Počasie bolo ideálne až na silný vietor, trať bola suchá, sedela mi, tak som si verila, že sa mi podarí vybojovať ďalší titul.

Aj na štarte v XCO nás bolo veľmi málo, konkrétne nás štartovalo len 6 žien.

Po štarte sa mi išlo veľmi dobre, ale hneď v prvom zjazde som doplatila na zbrklú jazdu. Zachytila som riaditkami kolík a veľmi nepríjemne som padla, buchla som si poriadne hlavu a celú ľavú stranu tela som mala pouderianú, tak mi neostávalo nič iné len rýchlo nahodiť reťaz a pokračovať ďalej.

V prvom kopčeku som sa mi podarilo dobehnúť súperky a predbehnúť ich, na dohľad som mala ešte Žužu, ktorá sa po mojom páde tiež dostala pred mňa, nasledoval singel a ja som opäť spadla. Prestalo mi fungovať radenie, tak v tomto momente mi bolo jasné, že boj o titul pre mňa skončila. S prehľadom si potom už len kontrolovala moju tretiu pozíciu a verila som, že Žužu dokáže vyhrať. Po dojazde do cieľa mi však povedala, že skončila druhá.

Žužu si teda vybojovala svojou jazdou druhý titul VICEMAJTER a ja som skončila tretia. Titul MAJSTER SLOVENSKA získala Michaela Maláriková (CK SKI-BIKE SPORTMED BRATISLAVA)