Choď na obsah Choď na menu

Andrea má za sebou svoje prvé etapové preteky HORAL TOUR 9.8-11.8 2013

11. 9. 2013

V dňoch 9-11.8. som sa rozhodla absolvovať svoje prvé etapové preteky v horskej cyklistike.
V piatok 9.8.2013 bola na programe prvá etapa s názvom Vysokohorská. Štart bol vo Svite a cieľ na Štrbskom Plese.
Trať merala 40 kilometrov s prevýšením 1400 výškových metrov. Samotný profil vravel o tom, že sa pôjde skoro všetko do kopca.
Počasie sa s nami veru „nemaznalo“ na štarte bolo poriadne teplo a aj prvých stúpaniach slnko ešte slnko pekne pražilo :), ale postupne sa začalo na oblohe mračiť a bolo takmer jasné, že poriadna búrka nás neminie.
Od štartu som išla ako prvá žena a až do cieľa som si svoju pozíciu s prehľadom strážila. Mňa búrka zastihla našťastie až tesne pred cieľom, ktorý bol posunutý pretože pri mostíkoch na Štrbskom Plese trafil blesk turistov.

Mne osobne sa trať veľmi páčila, kopce boli náročné aj po technickej stránke a na to aby ich biker absolvoval celé v sedle biku musí mať aj niečo natrénované J. Mne osobne neprekážali žiadne úseky, ani tie kde prebiehala ťažba a boli tam pohádzané samé drevá, kamene...
Prvú etapu som teda úspešne zvládla a s prehľadom zvíťazila.
Výsledky:

V sobotu 10.8. sme si moli vybrať z troch tratí: KREJZI, LEJZI a SENZI. Ja som sa rozhodla pre zlatú strednú cestu a vybrala som si trať LEJZI. Parametre tejto trate boli 73 kilometrov a 2300 výškových metrov.
Trať som už poznala z predošlého ročníka, takže som vedela čo ma čaká.
Ráno sa zobúdzame do upršaného dňa, to na nálade veľmi nepridá, ale našťastie sa počasie „umúdri“ a pršať prestane.
Začiatok trate je rovnaký ako bol na piatkovej etape, sama som sa čudovala, že dážď podklad takmer vôbec nerozmočil, ale bol ideálny, po piatkovom prachu neostala ani stopa :)
Prvé kilometre sa mi po piatku idú ťažko, ale postupne sa dostanem do tempa a ide sa mi fajn.
Ďaleko za sebou nevidím žiadnu súperku, tak šetrím sily ešte na nedelné XC-čko.
Trocha zmetaná som ostala keď som zjazdovala a oproti mne išli cyklisti z kratšej trasy. V tom momente som nevedela či idem správne alebo sa mi podarilo poblúdiť, ale našťastie ma ubezpečujú, že idem správne :)

Tak ako aj pred rokom záverečné stúpania idem v daždi a celkom chladného počasie.
Druhú etapu som opäť zvíťazila, čas bol lepší ako mala najlepšia žena na tej istej trati pred rokom, takže veľká spojonosť.

V nedeľu 11.8. nás čakala posledná etapa a to XC-čko.
V tento deň sa konalo aj finále Slovenská pohára XC, žiaľ tým, že som išla HORAL TOUR som nemohla štartovať aj v rámci Slovenského pohára nakoľko sme mali štart už ráno o 10:00 hod a ženy ELITE štartovali až o 14stej hodine.
Pre mňa to bolo vlastne jediné veľké negatívum celého podujatia.
Táto trať XC je veľmi jazdivá a mne príde ako jedna z tých ľahkých XC. Na to, že to bol tretí pretekania po sebe som bola sama zo seba prekvapené, že sa mi ide veľmi dobre.

Hneď os štartu som odpútala od ostaných žien a potom si už išla vlastne taký „svoj závod“
Takže zhrnutie: 3 etapy, 3 víťazstvá a VÍŤAZKA HORAL TOUR 2013.
Bol to môj prvý etapák a som veľmi rada, že sa mi ho podarilo úspešne „dobojovať“ až do konca. Pribudli ďalšie skúsenosti, ďalšie zážitky a po ukončení poslednej super pocit, že som to celé zvládla J
Celkové výsledky HORAL TOUR:

Žužu sa rozhodla pretekať len v sobotu a to trati na SENZI. Parametre tejto trati boli 43 kilometrov a 1600 výškových metrov.

Žuzu bez problémov na tejto trati zvíťazila!