Bratislavský maratón,časovka jednotlivcov Košecké Podhradie,Novomeský pedál,Oravský maratón a časovka jednotlivcov Sokolovce

10. 6. 2013

Bratislavský MTB maratón, časovka jednotlivcov Košecké Podhradie, Novomeský pedál, Oravský maratón a časovka jednotlivcov Sokolovce

25.5.2013 sa konal v Bratislave prvý ročník Kaktus Bike Bratislavského maratónu.

Tento maratón je súčasťou seriálu Župného pohára na bicykli deťom.  Aďa štartovala na polmaratónskej trati dlhej 41 kilometrov a Žužu na maratónskej trati o dĺžke 67 kilometrov s celkovým prevýšením 2320 metrov.

Túto trať sme z časti poznali z preteku z pred roka, ale veľa bolo na nej zmenenej.  Veľký problém spravilo organizátorom preznačenie trati. Toto sa najviac odzrkadlilo na dlhej trati, kde veľká časť štartovného pola blúdila. Na polmaratónskej trati Aďa problém so značením nemala a s prehľadom zvíťazila.

Žužu aj napriek blúdeniu vyhrala kategóriu  žien a  potvrdila si vedúcu pozíciu v župnom pohári.

Trať sa nám páčila, stúpania neboli príliš dlhé ale o to prudšie. Škoda len, že máme pocit, že spraviť maratón  v okolí Bratislavy je momentálne dosť problém nakoľko s preznačením trati sa v tejto oblasti stretávame čoraz častejšie a toto kazí celkový dojem z maratónov.

1.6.2013 sa konalo v Košeckom Podhradí 7. kolo Merida Road Cup (časovka jednotlivcov)

Na tejto časovke sa rozhodla štartovať len Aďa. Pre Aďu to bola po dvoch rokoch druhá rovinatá časovka. Sama bola zvedavá ako jej to pôjde J

Trať merala 16 kilometrov, išla sa v zvlnenom teréne, počasie upršané a na ceste stála voda, pre Aďu nie veľmi vyhovujúce podmienky, nakoľko s jazdou po mokrej asfaltovej ceste nemá takmer žiadne skúsenosti.

Aj napriek tomu, že to bola jej druhá rovinatejšia časovka obsadila v kategórii žien pekné 2.miesto za Líviou Hanesovou  (CK Banská Bystrica) a z tretieho miesta sa tešila Ľubica Daďová   (Outsiters Novatec).

2.6.2013 sa konalo na Bratislavskej Kolibe 4. kolo župného pohára na bicykli deťom s názvom Novomeský pedál Cross Country  Cup pre všetkých.

Organizátor ponúkol súťažiacim na výber z dvoch tratí a to: hobby 6,3 km a druhá trať bola hard s dĺžkou okruhu 7,4 km.

Aďa aj Žužu sa rozhodli zmerať si sily na trati hard. Celý týždeň pred pretekom pršalo, v lese bolo poriadne mokro, tak sa organizátor rozhodol v každej kategorii skrátiť počet okruhov. Čiže všetci sme išli o jedno kolo menej.

My sme absolvovali teda 3 kolá. Trať bola vynikajúca, výživné stúpania, pár náročných zjazdov, ale čo je podstatné všetko sa dalo ísť v sedle biku a teda jazdu si poriadne užiť.

Veľká škoda pre nás obe bola, že v prvom kole nás regulovčík poslal dvakrát na jednu slučku, ktorá sa išla naviac oproti trati hobby. Takže po prvom kole sme jazdili niekde na konci štartovného pola. Postupne sme si pozíciu ale zlepšovali.

Aj napriek tejto chybe Aďa zvíťazila a Žužu obsadila 2.miesto.

8.6.2013 sa konal náš obľúbený maratón na Orave s názvom Oravský cyklomaratón.

Na internete prebiehali diskusie a o stave trati, zasa celý týždeň pršalo, padali samozrejme otázky koľko je na trati blata a aké plášte obuť...

Nakoniec organizátori zverejnili na oficiálnej stránke maratónu, že sa rozhodli trať zmeniť. Vynechali niektoré lúky, ktoré boli značne podmáčané a boli nahradené spevnenými lesnými cestami a asfaltom.

Nás táto informácia veľmi potešila. Blata už bolo tento rok naozaj dosť, blato samo o sebe nám nevadí, ale horšie je to s materiálom ktorý v blate dostáva riadne zabrať.

Na tento maratón sa veľmi tešíme, nakoľko vždy keď sme tu boli sme odchádzali maximálne spokojné, takže ani skoré ranné vstávanie nám nevadiloJ

Našim cieľom bolo obhájiť víťazstvo z pred roka. Tento rok sme si však dĺžku tratí vymenili. Aďa štartovala na strednej a Žužu na dlhej trati.

Tento cieľ sa nám podarilo do bodky splniť. Aďa zvíťazila v kategórii žien na trati dlhej 39 km a Žužu na dlhej trati.

Aďa aj Žužu zvíťazili systémom štart -cieľ.

Trať bola aj napriek zmenám zaujímavá a podľa nás jej nič nechýbalo. Blato bolo znesiteľné, myslím si, že nikto nemusel bojovať s traťou a všetci si mohli maratón poriadne užiť a vynikajúco si zajazdiť. Značenie úplne perfektné, občerstvovačky a ľudia na nich úplne super, regulovčíkov bolo všade dostatok, zablúdiť sa snáď ani nedalo.

V cieli na pretekárov tak ako aj pred rokom čakali dievčatá, ktoré ponúkali super Oravské syry, bohatý sprievodný program a hlavne krásne zázemie.

Oravský maratón je pre nás určite jeden z tých najlepších a najkrajších J

9.6.2013 Aďa pretekala na 8. kole Merida Road Cupu-u v Sokoloviach.

V tomto kole boli vyhlásené majstrovstvá Slovenka v časovke pre kategórie masters. Ženy a muži B mali len pohárové preteky.

Aďa si chcela vyskúšať jazdu na časovkárskom špeciály, čo sa jej nakoniec aj podarilo. Síce to bolo len „o chlp“, ale predsa si stihla bicykel s Palom vymeniť a odskúšať.

V kategórii žien štartovali len dve. Zvíťazila Alžbeta Pavlendová (Dukla Bratislava) a Aďa teda obsadila do 2.miesto.