Choď na obsah Choď na menu
 


Kaktus bike Okolobratislavy, 30. 6. 2012, Bratislava

2. 7. 2012

Kaktus bike Okolobratislavy, 30.6.2012

 

30.6.2012 sa konalo 3. Kolo Župného pohára, ktoré bolo okrem iného zaradené aj do sérii pretekov našich českých „bratov“.

Už prognóza počasia, ktorá bola hlásená týždeň dopredu, sľubovala peklo a dažďa sa  báť naozaj tento krát netrebalo.

Štart bol podľa propozícií o 11.30 pre obe trate, myslím si, že práve tu by sa organizátor mohol trochu zamyslieť a pre budúcnosť posunúť štart na skoršiu hodinu, či už kvôli danej teplote, ale tak isto aj pre ľudí ktorí sú mimo  BA a chcú ešte cestovať domov.

Pred štartom sa všetci pretekári ukrývali pred lúčmi „Oskara“ a nikomu sa na štartovaciu čiaru nechcelo, organizátor musel vyzvať pretekárov, aby sa  začali radiť na štart. Toto sa zvyčajne nestáva.

Tesne pred štartom 11.30 kontrolujem Polar a teplotu. Teplota 34 (svieti na neho slnko), cítim ako sa mi od chrbta ohrieva voda v camely, v hadičke sa jonťák pekne ohrieva. Začínam mať obavy ako toto zvládnem.  55km nie je veľa, ale v tom teple a s výstrahou 1.stupňa mi nie je až tak všetko jedno. Takéto teploty nie moc dobre znášam, ale veď podmienky máme všetci rovnaké. Ešte ma Jožko povzbudí, že vlastne o nič nejde a o chvíľu štartujeme.

okolo-ba-ada.jpg

Odštartované, začiatok sa ide po asfalte, kde sa chlapi vôbec nešetria a nasadili slušne tempo. Zakusnutá v riaditkách sa snažím udržať v balíku čo najdlhšie to pôjde, nohy ma bolia jak potvora, ale stále verím, že to prejde. Následne vbehneme do lesa, kde je balík už rozdelený. Tu začína celkom slušne stúpanie, nejde sa mi najlepšie, ale viem, že to treba len prekonať a bude dobre :D

okolo-ba-zuzu.jpg

Od začiatku sa držím M. Malárikovej a snažím sa isť tak aby som ju videla. Neskôr ju dobehnem a obieham. Poradie si ešte raz vymeníme a po občerstvovačke už idem ako prvá žena. Po občerstvovačke sa ide kúsok po asfalte, kde som mala občas strach čí idem vlastne správne, tie šípky na ceste boli niekedy otázne.  Následne sa opäť vchádza do lesa, pekne single a a neskôr ešte kratšie ale za to výživne stojky, kde som z biku na pár metrov zosadla. Tu ma už nohy celkom poslúchajú, ale dýcha sa mi v tom teple celkom ťažko a cítim jak mi pulzuje v hlave a mam pocit, že mi prilba poskakuje J pijem najčastejšie ako sa dá ... Do druhého kola, vchádzam ako prvá a snažím sa udržať stále svoje tempo. Okruh si celkom pamätám, tak zjazdy púšťam viac ako v prvom kole a už strašne moc sa teším do cieľa. Ešte sledujem situáciu za mojím chrbtom. Nikoho nevidím, občas nejaký chlap, ale väčší kúsok za mnou. Tempo si stále držím. V druhom kole začali menšie technické problémy, kde mi padla reťaz, ale vždy som ju nahodila rýchlo späť a ťahám ďalej. Druhýkrát som na občerstvovačke, kde mi Maťko hovorí, že mám náskok  3,5 min. To nie je až tak veľa, ale viem, že keď neurobím väčšiu chybu a nespomalím , tak by som mala prísť do cieľa ako prvá. Nahodím ešte pred cieľom 2krát padnú reťaz a som v cieli, kde ma už čaká tlieskajúca mama a Kajka.

Po dojazde vyzerám ako mechanik nejakých veľkých motorových strojov, od oleja som až po zápästia, z toho vyplýva, že reťaz bola namazaná dobre a nevyschla :D Presne vhod mi prišla práve NIVEA for men, ktorú nám rozdávali dievčatá, musím povedať že odmastňuje lepšie ako stará známa Solvina J

Aďka po kolízii v zjazde a následnom páde, stratila kontakt so ženami a na koniec prišla do cieľa na peknom 3. Mieste.

Náš otec skončil vo svojej kategorii na 1. mieste a opäť prekvapil. Týmto mu k výsledku gratulujeme!

Pretek hodnotím pozitívne čo sa trati týka. Pekná, technická, nejaké single. Nebyť toho brutálneho výpeku si ju užijem viac, ale počasie ťažko meniť.

Organizačne z môjho pohľadu slabší stred.

Výsledky:

 55 km ženy absolútne poradie:

  1. JUHÁSOVÁ Zuzana             CK Svätý Jur  2:56:51.4    0:00:00.0                   
  2. MALÁRIKOVÁ Michaela SKI-bike sportmet Bratislava    3:02:24.6                                                                        0:05:33.2
  3. JUHÁSOVÁ Andrea     CK Svätý Jur    3:12:12.8          0:15:21.4          

Výsledky ostatné kategórie :

http://www.sportsofttiming.sk/cs/zavod/results/810?rid=876

okolo-ba-bedna.jpg

 

Žužu