Choď na obsah Choď na menu
 


KAKTUS BIKE Svätojurský MTB maratón opäť víťazne!

22. 4. 2013

 20.4.2012 sa konal v našom rodnom meste Svätý Jur ďalší ročník KAKTUS BIKE MTB maratónu.

Na fórach prebiehali diskusie hlavne o stave trati, nakoľko tento rok zima nechcela odísť a o sneh v Malých Karpatoch nebola núdza.

Našťastie sa počasie umúdrilo a všetok sneh sa roztopil, trať stihla ešte celkom slušne preschnúť.

Ja (Aďa) som sa rozhodla postaviť na štart polmaratónskej trati dlhej 44 km a Žuzu na štart maratónskej trati dlhej 75 km, ktorá bola súčasťou Slovenského pohára v maratóne. Tento rok sme si to vymenili http://www003.estranky.sk/system/editor/fckeditor/editor/images/smiley/msn/teeth_smile.gif

Žužu odštartovala ráno o 09:00 hod, tak som mala čas ísť si pozrieť jej štart. Hneď na prvom stúpaní si vytvorila malý náskok pred súperkami. Tento náskok sa jej podaril do cieľa zväčšiť a s prehľadom zvíťazila s časom 3 hodiny a 56 minút.

clanok-3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ja som štartovala ráno o 10:00 z prvej vlny s cieľom vylepšiť Žužin čas z pred roka.

Hneď po odštartovaní sme išli pár metrov za doprovodným vozidlom. Vždy na štarte organizátor zdôrazňuje, že netreba zbytočne riskantne hneď na začiatku obiehať, však trať má 44 km. Ale ako vždy sa nájdu jazdci, ktorí sa musia tlačiť za každú cenu, aj za cenu toho, že môžu spôsobiť hromadný pád. Tak tomu bolo aj teraz, ale našťastie bez pádu!

Hneď v prvom prudkom stúpaní sa štartovné pole natiahlo. Išla som si stále svoje tempo, nakoľko som bola po chorobe sa mi troška zle dýchalo, ale nohy išli perfektne.

clanok-4.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po úvodnom stúpaní nasledoval dlhý zjazd, ktorý bol pre mňa celkom náročný, tak tu ma pár pretekár obehlo.

Nasledovali ďalšie kilometre do kopca smerom na Medvedie údolie, v týchto kopcoh som si skupinku pekne doskočila http://www003.estranky.sk/system/editor/fckeditor/editor/images/smiley/msn/regular_smile.gif a potom sme sa stále prebiehali do kopca ja ich a z kopca zasa oni mňa.

Po červenej značke pred  Bielym Krížom dobieham môjho kamaráta Riška.

Na občerstvovačke musím zastaviť a doplniť vodu, pozerám na čas na môj Polar a som spokojná 1 hod 29 min, vtedy viem, že môj cieľ sa dá splniť.

Tak nasadám na bike a pokračujem ďalej. Zjazdy idem na istotu a do kopca si zasa pekne máknem.

O chvíľku prišlo posledné dlhšie stúpanie cez vinohrad. Tentokrát sa mi zadalo byť oveľa ľahšie ako pred rokom keď som išla dlhú trať.

Posledné zjazdíky a rovinku do cieľa si už len užívam.

Do cieľa som prišla ako prvá žena s časom 2 hodiny a 5 minút.

clanok.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Som maximálne spokojná, že sa mi podarilo vylepšiť Žužin čas z pred roka o 5 min http://www003.estranky.sk/system/editor/fckeditor/editor/images/smiley/msn/teeth_smile.gif

Foto: Jana Karol Kirdaj, MT Biker

Výsledky: http://www.cyklo.sao-tatry.sk/2013/preteky/sv_jur/index.php?kam=2&l=sk

 

Aďa.