Choď na obsah Choď na menu

Majstrovstvá Slovenska v XCM 30.4.2016

5. 5. 2016

Musím sa priznať, že po dlhej dobe som mala skutočného štarťáka. Majstrák je predsa len raz za rok a bojuje sa o titul, ešte k tomu na domácej trati, tak sa odo mňa očakával dobrý výsledok. Na štart som nastupovala s malou dušičkou, lebo zatiaľ majstráky boli pre mňa „zakliate“, no snažila som sa na štarte na toto vôbec nemyslieť.

Cieľ bol jasný získať titul..

Na začiatku je pomerne prudké asfaltové stúpanie, na ktorom som vedela, že sa netreba hneď hecovať, ale radšej si počkať na vjazd do lesa, kde mi stúpanie vyhovuje oveľa viac.

Tentokrát som sa držala presne tejto taktiky a bola naozaj dobrá J Po vjazde do lesa sa mi išlo super, nohy išli čo bolo podstatné. Od začiatku som si tvorila náskok a tak som začínala byť viac v pohode.

Už po prvom kole som mala pomerne slušný náskok, ale aj tak som nič nenechávala na náhodu a išla som vysoké tempo, v zjazdoch som dávala pozor na defekty, ktorých bolo na trati vidieť veľa.

Posledné stúpanie do vinohradov bolo už tak na morálku, ale môj sen byť majsterkou bol už na dohľad. Do cieľa som prišla na prvom mieste a získala som titul Majsterky Slovenska v maratóne. Po prejazde cieľovou páskou mi padol riadny kameň zo srdca :D

Jeden Majsták je za nami a ja mám dobrý pocit z tohto preteku, možno aj vďaka konkurencii, ktorá na trati bola, bolo titul získať jednoduchšie, ale aj napriek tomu som na trati nechala čo bolo v mojich silách a história sa nepýta kto stál na štarte J J