Choď na obsah Choď na menu

Majstrovstvá sveta, Svätojurský Blesk, Martón Bojná, Spišské Bystré

8. 7. 2013

Sezóna je v plnom prúde, každý víkend je v pretekárskom nasadení.

29.6.2013 sa konali majstrovstvá sveta v MTB maratóne. Na zakláde nominačných kritérií sme sa postavili na štart Majstrostiev sveta v Rakúskom Kirchbergu. Bol to náš prvý štart na tak významnom podujatí. Trať zbudzovala svojími parametrami obrovský rešpekt, 85km a nastúpaných viac ako 3700m.

Počasie žiaľ nebolo ideálne, čo teda situáciu na trati vôbec nezlepšilo. Trať bola naozaj veľmi náročná, kopce dali zabrať a tak tiež aj technické single sa nedali zahanbiť. Obe sme do cieľa dorazili a so svojím výkonom sme boli spokojné. Aďa sa umiestnila na 44. miesto a Žužu na 49. mieste.

Výsledky:

Ani nie po celom týždni sa 5.7.2013 konala časovka do vrchu s názvom Svätojurský blesk.

Mali sme trochu obavu ako sa nám pôjde, lebo po Kirchbergu sme nastúpané metre "cítili v nohách".

Počasie bolo ideálne, tak sme sa na štart postavili s cieľom podať čo najlepší výkon.

Tento krát sa lepšie darilo Žužu, časovku vyhrala a Aďa sa umiestnila na 2. mieste.

Kompletné výsledky:

Deň po časovke sa konal MTB maratón s názvom KLONDIKE BIKE maratón.

Bol to nultý ročník, tak Žužu sa na maratón tešila lebo trať maratónu nepoznala. Čakalo ju 50km s prevýšením okolo 1600m.

Od štartu bola na 1.mieste. Išlo sa jej pocitovo výborne. Trať bola veľmi rýchla a šmykľavá čo sa v konečnom dôsledku prejavilo viacerými  zraneniami bikerov. V jednom zjazde zastavila pri zranenom bikerovi, na koľko nemala mobil zavolala pomoc z prvej občerstvovačky, čo bolo na štastie len cca 2km od zraneného. Paľovi želám skoré zotavenie. Neskôr sa "smole" nevyhla ani Žužu a 16km pred cieľom dostala defekt. Aj napriek prázdnemu kolesu a opatrnej jazde "na rafiku" maratón suveréjne vyhrala:

Výsledky:

V termíne 6.-7.7 2013 sa konali aj cestné preteky v Spiššskom Bystrom, kde štartovala Aďa.

6.7. sa konala časovka. Aďa pár minút pred štart dostala defekt na galúske tak na štart nemohla nastúpit.

7.7.2013 sa v tom istom  meste konal pretek dlhý 84km. Aďa sa od štartu držala vprvej skupine. Nohy išli perfektne, ale žiaľ na cca 30tom km v zjazde z Kvetnice dostala opäť defekt a pretek nedokončila.