Choď na obsah Choď na menu
 


Náš prvý pretek tejto sezóny v Partizánskom

14. 4. 2013

4.4.2013 sme sa vrátili zo sústredenia na Mallorce, kde nám počasie prialo a bola možnosť najazdiť "pár" kvaltiných tisíc kilometrov.

Trošku sme si oddýchli a prišiel správny čas sa odtestovať v pretekárskom tempe,

13.4.2013 sa konal prvý pretek MTB sezóny v Partizánskom. Počasie tu na Slovensku nenaznačovalo nič čo by pripomínalo príchod jary. Práve toto počasie, teda hlavne zmena oproti Mallorce sa prejavila na zdravotnom stave Adi, ktorú trápilo celý týždeň prechladnutie a zvýšená teplota.

No v sobotu ráno sme sa rozhodli štartovať obe na trati dlhej 50km. 

Po príchode na miesto bolo jasné, že trať suchá nebude a po nočnom daždi bude porovnateľná z minulým rokom, Vedeli sme teda čo čakať.

start.jpg

Od štartu až po cieľ sme sa držali spolu. V kopcoch sme si celkom "mákli" a zjazdy sme išli absolútne na istotu, aby sme sa vyhli zbytočnému pádu na koľko to v blate pekne vozilo.

Išlo sa nám dobre, s náskom skoro 1hod sme prišli do cieľa v poradí Žužu a Aďa. Na 3.mieste skončila pretekárka z Banskej Bystrice Janicová.

bedna.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Čo sa týka preteku tak naozaj spokojnosť. Trať v Partizánskom je krásna, myslím, že kopcovito jedna z tých ťahších tu u nás na Slovensku. Zabezpečenie + organizícia z nášho pohľadu bez chyby. Škoda nízkej účasti, pod ktorú sa isto podpísalo aj počasie, ale to si človek nevyberie.

Na trati sa darilo aj nášmu otcovi, ktorý dorazil do cieľa ako víťaz svojej kategórie.

bedna-tatko.jpg

O týždeň sa vidíme na Kaktus bike Svätojurskom maratone. 

www. cksvatyjur.sk

výsledky: http://www.cyklo.sao-tatry.sk/2013/preteky/partizanske/index.php?kam=2&l=sk