Choď na obsah Choď na menu

Račianka časovka, Šela a Slovakia ring

10. 5. 2013

1.5.2013 sa konala Račianska časovka – tento pretek je zaradený do Župného pohára na bicykli deťom.

Štartovalo sa od kúpaliska z Rače a cieľ bol na Bielom Kríži. Trať meria 6 km s prevýšením 340 m. Pred rokom mne (Aďa) táto časovka vôbec nevyšla nakoľko som poriadne „prepálila“ začiatok. Tento rok som sa tešila na reparát.

Štartovali sme v poradí ja a o 30 sekúnd po mne Žužu. Od štartu som si sledovala tempo, išlo sa mi pocitovo veľmi dobre, na záver sa mi podarilo ešte zrýchliť a do cieľa som prišla s časom 18 minút a 52 sekúnd, čo je zlepšenie z pred roka o viac ako minútu. Tento čas mi zabezpečil  1. miesto v kategórii žien a upevnenie si druhého miesta v priebežnom poradí seriálu.

Žužu mala na trati technické problémy, tak sa poriadne vytrápila a  čas 19 min 50 sekúnd stačil len na 5. miesto v kategórii žien.

4.5.2013 sme sa zúčastnili preteku Autor Šela maratón.

O tomto preteku sme veľa počuli, ale ešte sme sa ho nezúčastnili, tak tento rok sme si povedali, že to napravíme J

Rozhodli sme štartovať ja aj Žužu na trati dlhej 52 km. Na stránke organizátora sme sa dočítali, že trať bude zmenená oproti predošlým rokom a podľa profilu bolo jasné, že veľa kopcov na trati nebude.

Podarilo sa nám odštartovať z prvej vlny,  štart bol mierne z kopca, rozhodne nič ideálne pre naše „XC prevody“,  ale ako tak sa nám podarilo držať v balíku. V balíku bola poriadna tlačenia, všetci chceli mať ideálnu pozíciu po prechode do lesa.

Hneď v prvom zjazde som spadla a odišla mi skupinka,  v ktorej boli aj ďalšie súťažiace. Potom som sa dlhú časť trati trápila väčšinou sama. V kopcoch sa mi darilo skupinku predo mnou trocha dohnať, ale prišla rovina a opäť boli preč. Cca na 30 km ma dobehla Žužu,  po nepodarenom začiatku sa jej podarilo stratu sťahovať a a na pár minút mi odskočila.

Do cieľa sme prišli na 4.mieste Žuzu 6. mieste Aďa.

Tento maratón bol pre nás taký zvláštny, proste iný ako sa jazdia na Slovensku. Bolo veľmi veľa rovín po hrádzi a kopcov veľmi málo, tie nám chýbali. Veľmi sa nám  páčil technický singel a prejazdy popod most.

V každom prípade organizácia perfektná.  Atmosféra na trati a v cieli na hrade Helfštýn je nezabudnuteľný zážitok.

Výsledky:

8.5. sme si zapretekali na cestných pretekoch Slovakia ring.

Zúčastniť sa pretekov na ceste sme sa rozhodli na poslednú chvíľu, teda deň pred štartom.

Viac ako rok sme na ceste nepretekali, tak sme mali z preteku trocha obavy. Ani nie tak z preteku, ale skôr strach z pádu v balíku i keď ešte pred štartom sme teda neverili, že v balíku sa udržíme...

Štartovalo sa večer o 18:15 na 12 kôl. Na to, že to bol cestný pretek bolo na štarte dosť veľa súťažiacich.

Povrch na Slovakia ringu je naozaj perfektný, jamu tu človek asi len tak ľahko nenájde, cesta široká.

Celých 12 kôl som jazdila veľmi opatrne, pretože skúsenosti s jazdou v balíku veľmi nemám, tak som sa radšej držala v druhej polovici balíka a po pravej strane pretože tam bol trávnik a v prípade pádu som dúfala, že by som to stihla strihnúť ešte trávy J

Žužu jazdila úplne s prehľadom v prednej časti balíka, ona sa totiž na rozdiel odo mňa nebála J Bola som naozaj prekvapená ako jej to išlo patrí jej môj obdiv.

O úniky sa stále niekto pokúšal, ale všetky boli zničené. Balík prišiel do cieľa spolu a išlo na špurta.

Vlastne o výsledku sa rozhodovalo po poslednej zákrute a následne na cieľovej rovinke.

Aďa skončila na 3. mieste a Žužu obsadila 4.miesto.

Tento pretek bol pre nás výborný tréning a hlavne získanie ďalších cenných skúsenosti.