Choď na obsah Choď na menu
 


Sezóna 2016 sa začala

20. 4. 2016

Pretekársku sezónu 2016 sme začali na pretekoch Slovenského pohára v cestnej cyklistike. V sobotu 9.4.2016 sa konala časovka na 15 kilometrov. 

Časovky som sa zúčastnila len ja (Aďa) aj napriek tomu, že som sa po zrdravotnej stránke necítila ideálne a po návrate zo sústredenia som bola prechladnutá, som sa rozhodla postaviť na štart.

sp-cas.jpg

Počasie bolo chladné, veterné a teplota okolo 10 stupňov veľmi na nálade nepridávala. S rovinatou traťou som sa celkom slušne "popasovala" a výsledný čas stačil na 2. miesto so stratou necelých 10 sekúnd na Alžbetu Pavlendovú.

sp-bedna.jpg

Nakoľko rovinatá časovka nie je zrovna disciplína ktorá by mi sedela a na ktorú by som špeciálne pripravovala, tak som bola s časom aj výsledkom spokojná.

Výsledky:

http://www.cyklistikaszc.sk/kalendar/vysledky/vyslef9b33ffdb3b953c5e36060d34.pdf

V nedeľu 10.4. sa konali preteky jednotlivcov s hromadným štartom. Ženy a juniorky sme mali spoločný štart s kadetmi. 

sp-pocas.jpg

Od začiatku pretekov sa jazdilo veľmi nebezpečne, v balíku bol jeden pád za druhým. Po prvom kole som mala 100 chutí ostať v cieli. 

Silný bočný vietor pelotón niekoľkokrát delil, ja aj Žužu sme jazdili v hlavnom balíku a o víťazke rozhodoval záverečný dojazd. Ja som obsadila 3 a Žužu 4. miesto.

sp-finis.jpg

Výsledky:

http://www.cyklistikaszc.sk/kalendar/vysledky/vysle1a2dea40afda43fe922c54f1b.pdf

 

4 ISLAND MTB STAGE 

V termíne od 13.4.-16.4. som si kvalitne zapretekala na tomto etapovom preteku v Chorvátsku. Už z minulého roka som vedela čo nás. 

Kedže sa jednalo o preteky dvojíc, tak parťáka mi robil Michal Straka. Michal šiel tieto preteky prvýkrát a myslím, že bol tiež zaskočený z náročnosti terénov.,

hr-1.jpg

V 1. etape sa nám darilo, vyhli sa nám technické problémy, v kopcoch som sa cítila veľmi dobre a mali sme v nich spolu s Mišom na vrch. Problém mi však robili kamenisté technicky náročné zjazdy kde si nás súperi vždy doskočili. Do cieľa sme prišli nakoniec na 5. mieste.

hr.jpg

Výsledky:

Pred 2. etapou som vedela, čo nás čaká. Bola som odhodlaná bojovať o víťazstvo, pretože toto bola jediná etapa v ktorej rozhodoval predovšetkým samotný výkon.

Hneď po štarte mi však podla reťaž a kým sme ju nahodili späť, tak nás obehlo celé štartovné pole. Stratili sme "drahocenné" minúty kým sme sa predierali v prvom kopci cez viac ako polovicu štartovného poľa. 

18 kilometrov pred cieľom sme už boli s MIX dvojicami, ktoré sme poznali z prvého dňa. V tom Mišo dostal defekt a ešte nastal aj problém s jeho opravou, takže sme stratili takmer 30 minút.

1.-etepa.jpg

Výsledky:

3. etapa bola náročná čo sa týkalo profilu ale techniky jazdy. Pre nás platilo to čo v prvej etepe. v kopcoch to išlo, ale dole kopcom som "krok" s najlepšími udržať nevedela.

Výsledky:

posledna.jpg

4. etapa bola v tomto roku aj pre mňa nová, nakoľko minulý rok bola zmenená pre dážď. Organizátor nás ani v posledný deň vôbec nešetril a dokonca si myslím, že táto etapa bola technicky najnáročnejšia. Nakoľko už bolo o celkovom poradí takmer rozhodnuté sme si tútú etapu užili a išli už len na istotu neriskovať zranenie.

 

 Výsledky:

 http://www.adriabike.hr/en/events/4-islands-mtb-stage-race/

Celkové poradie:

http://www.adriabike.hr/en/events/4-islands-mtb-stage-race/

 

17.4.2016 Prievidza 

Žužu sa zúčastnila cestného maratónu v Prievidzi. Do cieľa prišla s hlavnou skupinou a medzi ženami zvíťazila.

pd.jpg

Výsledky:

http://www.cyklistikaszc.sk/