Choď na obsah Choď na menu

SGR Štiavnické Gold Race , Banská Štiavnica, 2.-3.8.2014

4. 8. 2014

Cez víkend sa konal prvý ročník horského MTB maratónu a zároveň aj cestného. V sobotu sa štartovalo na trati MTB a v nedeľu nasledoval štart cestného maratónu.

Na koľko som sa rozhodla tento rok nejazdiť série ako po minulé roky, ale ísť na miesta, kde som nebola, bolo rozhodnuté, ideme do Štiavnice dám si „taký malý etapák“.

V sobotu ranné vstávanie... Štart  47 km trati bola plánovaná už na 9,30 čo ma celkom potešilo, na koľko bol hlásený kvalitný výpek... Po príchode na prezentáciu mi bolo jasné, že štart budú posúvať, keď že ľudia stáli v nekonečnej rade, ktorá sa takmer nehýbala.

Štart bol  teda posunutý až na 11:00. Čo sa trati týka mne sa páčila, so značením som problém nemala, neblúdila som J Umiestnenie občerstvovačiek nebolo naozaj moc ideálne.. Od začiatku som si išla svoje tempo, s cieľom vytvoriť si náskok a prísť do cieľa tak aby som v nedeľu podala dobrý výkon. Môj plán vyšiel, do cieľa som prišla ako víťazka ženskej kategórie s náskokom 17 minút na  Ľubku Gombálovú, ako tretia prišla do cieľa Katka Černá, ktorá už mala stratu takmer 40 minút. Celkovo bez rozdielu kategórie som skončila na 21. Mieste.

Oficiálne výsledky:

V nedeľu sa konal cestný pretek. Po sobote som sa cítila fajn, dobre som si oddýchla.

Štart preteku bol rozdelený na 2 časti. Ako prvý štartovali muži ELITE+U23 na 128km, po nich sme štartovali my: ženy, juniori, juniorky a kategórie MASTERS na 65km.

Štart sa opäť posúval ale k tomu až na záver.

Od začiatku sa išlo slušné tempo, cca po 30km sa balík držal pokope, no potom prišli kopce, nekonečné húpy a balík sa potrhal.

„našli sme sa“ skupinka cca 5 mužov + ja, spoločne sme prešli veľký okruh a rozdelili sme sa až v mestských malých okruhoch.

Trať nebola značená takmer vôbec, no mala som šťastie že sme nikde nepoblúdila.

Ako bonus bol prejazd cez krásne námestie po dlažbe, kde nás ľudia povzbudili čo nás hnalo ešte viac dopredu,  myslela som si že „tu slávu“ si užijem 2krát, ale omyl...

Po prejazde druhé kola námestím mi tachometer ukazoval  64,3km a myslela som si, že som v cieli. No tu sa dozvedám informáciu, že si dám ešte jedno kolečko, v tom okamihu mi bolo do plaču J nemala som už kvapku vody, ani gél proste nič a sily na konci. Ale keďže som už zvládla 64km a bola som prvá chcela som za každú cenu dokončiť. Posledné kolo bolo pre mňa naozaj utrpenie, neskutočne som sa tešila keď som prišla do cieľa. V tom okamihu som mala všetkého dosť, siahla som si na dno síl! Ale pretekanie je aj o tom, niekedy musí človek bojovať aj sám so sebou..

O to viac si cením víťazstvo. Ako druhá prišla do cieľa Nina Janušíková so stratou 29 minút, na tretiom mieste Aďa Rimanová.

Zhrnutie:

Organizátorom prajem do budúcna vydarenejší ročník ako bol tento.

Viem, že išlo o prvý a chyby sa stávajú. No žiaľ tento víkend bolo tých chýb viac a zásadných.

·         Posun štartu by sa dal tolerovať, napr 30 minút, ale čakať na štart skoro 2 hodiny v sobotu a v nedeľu podobne, je naozaj masaker...