Choď na obsah Choď na menu
 


Slovenské Pyreneje 23.8.2015

26. 8. 2015

23.8.2015 sa konal pretek pod názvom Slovenské Pyreneje. Ja som sa tohto preteku zúčastnila v minulosti ako divák a Aďa na tomto okruhu raz štartovala, tak o dojmy z trati som mala postarané.
Na štart sa staviame spolu s kategóriami masters, obohatenú o juniorky a kadetky, čo je celkom fajn, lebo balík bol pomerne celkom veľký okolo 60 štartujúcich. v sobotu sme absolvovali maratón 75 km, nastúpali "pár" výškových metrov, tak som mala trochu obavu ako sa nám pôjde, pre mňa je to vždy taká hádanka.

Je odštartované, balík ide celkom svižne, km rýchlo ubiehajú a mne sa ide parádne. (smile)
Balík ide po kope, až na pár jedincov. Mne sa táto situácia moc nepáči, lebo viem, že do cieľa je dojazd technický zo zákruty a moje špurtérske schopnosti sú trochu obmedzené (grin)
No ešte nás čaká jedno stúpanie, ktoré nie je prudké, ale celkom plynulé a dlhšie. Toto vidím ako jedinú možnosť striasť sa súperok. Príprava na kopec sa ide celkom rozumne, nikto sa nikam neženie. posledné cca 2, 3 km sa zrýchli, idem v čele skupiny, potom ma prestrieda ešte Aďa a z veľkého balíka je zrazu skupinka myslím 10 ľudí. do cieľa je už len 10 km, ale tu nie je čas na oddych, lebo skupina za nami nie je ďaleko. Ideme naozaj rýchlo a skupina za nami nás nedobehne. V našej skupine sme ostali 3 baby: JA, Aďa a Betka Pavlendová. Do cieľa ako prvá došpurtovala Betka, za ňou Aďa a na koniec JA (smile)

 

klastor-p.jpg

Pretek sa mi veľmi páčil, prostredie nádherné, nohy išli, môj pocit z preteku veľmi dobrý, tak so super pocitom cestujeme domov po náročnom víkende.

 

Výsledky:

http://www.cyklistikaszc.sk/sk/submenu/kalendar/detail/14-kolo-merida-road-cupu/79