Choď na obsah Choď na menu

Stupavský maratón

31. 7. 2013

27.7.2013 sa neďaleko Bratislavy - konkrétne v Stupave konal maratón pod názvom Stupava Trophy. Tento maratón nie je pre nás žiadnou novinkou, nakoľko sme sa ho už v minulosti zúčastnili. Tentokrát sme sa rozdelili na dve rôzne trate. Ja som si zvolila dlhšiu 76 kilometrov dlhú trasu a Žužu kratšiu 42 kilometrovú trasu.

Cieľ bol pódiové umiestnenie - najlepšie na najvyššom stupni. Trať dlhá 76 mala štart o 10 hod, na štarte sa zišla slušná konkurencia i zahraničných pretekárok.

Od štartu som si išla svoje tempo, dávala som si pozor, aby som to „neprepálila“ pretože som rátala s tým, že pretek pôjdem cca 4 hodiny.

Vždy keď som sa za seba obzrela som nevidela žiadnu súperku, ale aký mám náskok som nevedela, tak som sa snažila tempo si udržať a nespomaliť. Držala som sa s jedným pretekárom do kopca išiel pekne, tak sa mi s ním dobre išlo, zjazdár bol už trocha slabší, tak som ho chcela obehnúť, aby som si zjazd trocha užila, ale ako som vyletela z ideálnej stopy som to „neustála“ na kameňoch a padla som. Pád to bol teda dosť nepríjemný, ale našťastie sa mi nič vážne nestalo. Riaditka som mala pretočené, tak som sa pár minút s nimi pasovala, aby boli aspoň ako tak rovno, čakala som, kedy okolo mňa „prefrčí“ nejaká žena, ale našťastie ma obiehali len muži.

Keď som nasadla na bike, tak som zistila, že sa mi podarilo ešte ohnúť aj kotúč, tak som mala potom celý čas spoločnosť vrzgajúceho kotúča a ako bonus jemné brzdenie.

Aj napriek tomu sa mi podarilo zvíťaziť a v celkom poradí vybojovať pekné 22.miesto.

Žužu na trati dlhej 42 kilometrov zvíťazila tiež systémom štart – cieľ. Išla na istotu, v kopcoch najlepšie ako vedela a v zjazdoch opatrne. Do cieľa prišla s náskokom 15 minút pred druhou Michaelou Rabatinovou.

Maratón sa tento rok organizátorom vydaril, trať bola zabezpečená perfektne, nedalo sa zablúdiť, na občerstvovačkách bolo všetkého dostatok a zázemie maratónu bolo tiež super.