Choď na obsah Choď na menu
 


Tour de feminin 6.7-9.6.2017

13. 7. 2017

V prvom rade by som chcela povedať, že takto náročné etapové preteky, čo sa týka profilu, som išla prvýkrát a mala som z neho dosť veľký rešpekt. Náročnosť profilov mi hneď potvrdila prvá etapa. Na okruhoch nebola žiadna rovina, stále sme buď stúpali alebo klesali. Jazdili sme v krásnom prostredí a na kvalitnom asfalte. Cesty však boli dosť úzke a stále nejaké točky, dlhú rovnú a širokú cestu som čakala márne. Na štarte nás bolo 182 žien, takže aj takto veľký balík vzbudzoval vo mne rešpekt. Aj napriek tomu, že s „bojom o pozície“ nemám veľké skúsenosti, sa mi darilo držať v prvej tretine balíka, aj keď ma to stálo veľa síl. V prvej etape som prišla do cieľa v hlavnej skupine aj s Terezkou.

femin.jpg

Druhá etapa bola profilovo ešte náročnejšia ako prvá. Ja som sa však od štartu cítila dobre. Pred cieľom nás čakalo jedno z náročných stúpaní na Vapenku a mne sa podarilo držať tempo s najlepšími.

Časovka bol pre mňa veľký „boj“. Na časovku som tento rok vôbec netrénovala, keďže som sa ju rozhodla vypustiť aj na Majstrovstvách Slovenska, keďže nemám špeciál. V časovke som dosť stratila, ale aj napriek tomu, že som šla na klasickom cestnom bicykli, som neskončila najhoršie.

Poobede nás čakala štvrtá etapa. Táto etapa bola pre mňa veľmi ťažká. Už na štarte som sa necítila dobre a trápila som sa počas celej etapy. Aj keď to bolo pre mňa veľmi ťažké podarilo sa mi dokončiť etapu v hlavnej skupine a bola som rada, že tento deň bol za nami.

Do poslednej etapy som nastupovala s tým, že svoje celkové 39. miesto si chcem minimálne udržať. Po štarte som cítila únavu z predošlých etáp, ale postupne som sa dostala do tempa a cítila som sa dobre. Na 32. km mali dievčatá nepríjemný pád a ostali sme bez sanitky. Etapa bola neutralizovaná a 40 minút sme čakali, kým nás odštartovali znova. Hneď nasledovalo stúpanie na Lisku, ktoré sa mi podarilo prejsť v čele balíka. Čakala na nás už len 3 x Vapenka. Nohy mi išli super a vždy sa mi podarilo ostať vpredu s najlepšími. Na poslednom stúpaní som už nemala dostatok síl a vedúce pretekárky mi trocha na 200 metroch odskočili a do cieľa som prišla 58 sekúnd za víťazkou.

femin-1.jpg

Z tohto etapáku a hlavne z môjho výkonu mám veľkú radosť. Celý čas som bola maximálne sústredená na preteky a pre mňa výborné výsledky sa dostavili. Som rada, že sme to všetky zvládli bez zranení, nakoľko pádov bolo veľmi veľa a zjazdovalo sa veľmi rýchlo.

Týmto sa chcem poďakovať všetkým babám, boli dobrá partia a samozrejme Erikovi, ako môjmu trénerovi, že ma na tento etapák naozaj dobre pripravil a myslím si, že nie len sebe, ale aj jemu som spravila mojou jazdou radosť.

 

Výsledky: 

https://www.tourdefeminin.com/cz/vysledky-2017/

Viac o pretekoch:

http://zenskacyklistika.sk/medzinarodne-etapove-preteky-kategorie-2-2-v-ceskej-republike-tour-de-feminin-o-cenu-ceskeho-svycarska-6-9-7-2017/