Choď na obsah Choď na menu
 


XCO Dvorníky a Rapiďák

11. 9. 2013

XCO Dvorníky a Rapiďák

1.9.2013 sa konal neďaleko Seredi v Dvorníkoch nultý ročník preteku XCO.
Do Dvorníkov sme prišli v deň preteku o niečo skôr, aby sme si trať trochu „najazdili“. Po prvom prejazde trati sme ostali prekvapené náročnosťou trati po technickej, ale aj kopcovitej stránke.

dvornikykam.jpg

Organizátor sa s traťou naozaj do detailov vyhral. Nechýbali dropy, kameňová pasáž, jazda medzi stromami. Myslím si, že táto trať bola porovnateľná ak nie náročnejšia ako trať v Košiciach kde sa konali MSR v XCO.
Účasť na tomto podujatí bola slabšia. V kategórií ženy ELITE sme sa postavili na štart len štyri.

dvornikykamada.jpg

Žužu skončila na 2. Mieste. Prvé dve kolá jej absolútne nevyšli, kde niekoľko krát spadla a prepadla sa na tretie miesto. V 3 kole si doskočila Aďu ale už neostalo času na dohnanie pretekárky, ktorá zvíťazila Janka Keseg. Aďa skončila na 3.mieste, tiež mala problém s technikou čo sa odrazilo i na konečnom poradí.

dvor-bedna.jpg

Výsledky:
 
8.9.2013 sa konal v Perneku 20. Ročník cestného preteku pod názvom Rapiďák.
Rozhodli sme sa štartovať s cieľom nazbierať viac skúseností z cesty a posnažiť sa o pódiové umiestnenie.
Štartovalo sa spoločne s kategóriou MASTERS C.
Jediný úsek ktorý sa išiel s vetrom bol do Malaciek, ostatná časť sa išla proti vetru, ktorý nám nič neuľahčil. V prvom kole vznikol únik 8mich pretekárov, ktorý prežil až do konca. My sme ostali takticky v druhej skupine na koľko ani jedna žena do úniku nešla.
Náš balík vydržal až do záverečného stúpania na Pezinskú Babu, kde sa vlastne rozhodovalo o konečnom poradí.
Žužu sa nechala „vyvetrať“ v začiatku stúpania čo jej ubralo veľa síl a na koniec stúpania prišla tretia so stratou 8 sekúnd. Aďa až do posledných metrov súperila s Tatianou Jasekovou a na „špurta“ zvíťazila.

pernek.jpg

Výsledky: