Choď na obsah Choď na menu
 


Zelená Stopa 1.9.2015

8. 9. 2015

Zelená Stopa 1.9.2015

1.9.2015 sme sa obe zúčastnili preteku neďaleko Banskej Bystrice pod názvom Merida Zelená Stopa. Obe sme si zvolili dlhšiu variantu tarte 50km.

Štartovalo sa v obci Selce z futbalového štadiónu. Tento maratón sme už absolvovali aj v minulosti, tak trať preteku nám bola známa. Od začiatku sa ide do kopca po rozbitej asfaltovej ceste, po ktorom nasleduje krátky zjazd a opäť stúpanie po lúke, na ktoré sa odbáča zo spomenutého zjazdu. Tu prví pretekári nezaregistrovali odbočku tak sme sa svorne rútili ďalej.. Našťastie sme sa rýchlo spamätali a otočili opäť správnym smerom. 

Na tejto lúke býva prvá selekcia, ale žiaľ po tejto chybe sme všetci spolu a nasleduje nie veľmi príjemné kľučkovanie pomedzi pomalších jazdcov. 

Ja po krátkej dobe cca 10 km zisťujem, že idem na takmer prázdnom kolese, ktoré ma vozí po ceste viac ako zvyčajne. Toto veru nepoteší, ale nevzdám sa a pokračujem ďalej. V prvej dedine zastavím pri miestných Bystričanoch, ktorí ochotne bežia po pupmu. Koleso dofúkame a ja verím, že vodička v bezdušáku defekt zalepí. Tentokrát som mala šťastie a aj sa tak stalo, čo pre mňa znamenalo síce stratu minút, ale mohla som pokračovať ďalej a prísť až do cieľa. 

Z tohto maratónu si vždy dobre pamätám stúpanie na Králiky, ktoré dá poriadne zabrať, veľa zjazdov po kamenistej ceste a ešte krásne stojky od Kališťa na záver :) 

Aďa dorazila do cieľa ako prvá, ja za ňou na druhom mieste.

výsledky: 

http://www.cyklo.sao-tatry.sk/2015/preteky/snp/index.php?kam=2&l=sk

hp?kam=2&l=sk

selce.jpg