Choď na obsah Choď na menu
 


Župný pohár 2012

22. 10. 2012

Nastal čas obzrieť sa za sezónou 2012.

Túto sezónu by sme rozdelili na 4 série, CMS, (Cyklomaratónska séria), Slovenský pohár v maratóne, IMS (Inter-Mountain-series), Župný pohár - Na bicykli deťom.
Začneme odzadu a dnes sa vrátim k Župnému poháru. Župný pohár tvorí z päť závodov.
Prvý závod zo série začíname vlastne doma 28.04.2012 keď sa koná Kaktus Bike Svatojursky maratón. Tento závod patri medzi top maratóny na Slovensku a prilákal na štart 772 pretekárov.
 Aďa sa rozhodla pre dlhú 75kilometrovú trať a Žužu pre strednú 44 kilometrovú trať.

jur1.jpg

Trať doma poznáme, tak sme túto malú výhodu dokonale využili a Aďa závod vyhrala, ako druhá končí Jenčeková Veronika (Eurofoam Sport Team)a tretia prišla do cieľa Elena Ondášová (Outsitzder NOVATEC). Na polmaratóne vyhráva Žuzu pred druhou Zorou Kátlovskou (TJ Rapid Bratislava) a ako tretia prišla do cieľa Veronika Schrammová.
521923_3055518623481_1128800156_32196015_539606875_n.jpg
 
 
 
 
 
 
 
Séria pokračuje 01.05.2012 Račianskou časovkou. Štartuje sa v Rači pri kúpalisku a cieľ je na Bielom kríži. Trať meria 6km a jej prevýšenie je 340m.

cesta.jpgfotka3.jpg

Časovky nepatria medzi naše obľúbené, ale aj napriek tomu sa ráno ideme postaviť na štart a vytrápiť sa. Nakoniec je z toho 3. miesto pre Žuzu a 6. miesto pre Aďu. Časovku vyhrala s prehľadom Janka Števková (CK EPIC Dohňany).

raca2.jpg

Séria pokračuje v poradí tretím závodom ktorý sa konal 30.06.2012 s názvom Kaktus bike okolo Bratislavy. Aj keď sme vlastne doma, ráno hľadáme 20 minút miesto kde sa pretek koná a trať nepoznáme vôbec. Pretek je pomerne krátky, tak si obe volíme dlhú trať, ktorá meria len 55kilometrov.
Pretek sa ide za 35 stupňovej horúčavy, tak dáva poriadne zabrať. Žuzu ho vyhráva pred druhou Michaelou Malárikovou (SCI bike sportmed BA) a Aďa končí tretia. Aďa mala hneď v prvom zjazde nepríjemný pád, keď jej cestu skrížil pomalší cyklista ktoré obiehala i napriek tomu, že mu kričala z ktorej strany ho obieha. Pri tomto by som len rada povedala, že ak chceme jazdiť na biku, tak aspoň povely zľava a prva by sme mohli poznať :)

okolo-ba.jpg

Nasleduje ďalšie teda v poradí štvrté podujatie ktoré sa koná 25.07.2012 s názvom Svätojurský blesk. Znova nie moc obľúbená časovka do kopca. Štart je vo Svätom Jure a cieľ tradične na Malom Javorníku. Trasa meria 7,5 kilometra s prevýšením 320m.
Štart máme cca 2km od domu, trasu poznáme, tak hurá na štart. Opäť úmorné teplo, okolo 30 stupňov. V cieli je ako prvá Janka Števková (CK EPIC Dohňany), s druhým najrýchlejším časom končí Žužu, pred treťou Mariannou Tobíkovou a Ade sa ujde zemiaková medaila.
Finále Župného pohára sa koná ako minulý rok v Bratislave na Železnej studienke 18.08.2012 s názvom  Kellys Green bike tour.
Tak ako aj pred rokom máme problém, ale to sme čakali, pretože na finále sa schádza tisícka cyklistov.
Po vyhodnotení preteku nás čaká aj vyhlásenie celkových výsledkov Župného pohára a samozrejme bohatá tombola, kde je hlavná cena nový Renault Twingo, do tomboly o toto auto sa zapojili všetci ktorí absolvovali aspoň štyri preteky.
Ako je už u nás je zvykom, Aďa sa postaví na štart dlhej 75 kilometrovej trati a Žuzu na krátku 34 kilometrov dlhú trať.
Trať máme natrénovanú, poznáme ju po pamäti, tak hurá na to. Tento maratón patrí medzi tie rýchle tak sme sa na neho veľmi tešili :).
Aďa na maratónskej trati z prehľadom zvíťazila pred Jankou Šarkanyovou a tretia bola Michaela Repková. Žuzu prišla do cieľa na druhom mieste za Michaelou Malárikovou (SCI bike sportmed BA) a na treťom mieste skončila Zuzana Vojtasova (CK Banská Bystrica).

zupa1.jpg

Jednu sériu máme úspešne za sebou, v celkovom poradí Župného pohára 2012 sa na 1. miete umiestnila Andrea Juhásová s počtom bodov 4848 bodov, na 2. mieste Zuzana Juhásová s počtom bodov 4490 bodov a na 3. mieste skončila Janka Šarkanyová s počtom bodov 4257.
Adi sa podarilo obhájiť víťazstvo Župného pohára z pred roka s čím je maximálne spokojná. Na maratónoch podala výborné výkony o čom hovoria aj umiestnenia a časovky jej v sérii veľmi nevyšli.
Žužu na polmaratónoch zajazdila tiež skvelo a na rozdiel od Adi mala aj výborné časovky.

zupa.jpg

Sériu hodnotíme ako veľmi vydarenú, veľká vďaka všetkým organizátorom ktorí sa spoločnými silami podielali na Župnom pohari 2012 a už sa tešíme nasezónu  2013.